Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rc spínač + odpalování raket

23. 1. 2010

Obrazek

Požadavek jednoho kolegy na Rc spínač, kterým by šlo odpalovat postupně na povel dvě rakety z jednoho neproporcionálního kanálu vysílače je vyřešen. Popis funkce zařízení je následující :

Klasicky se nejprve zapne vysílač (Tx), pak přijímač (Rx). Tím se zařízení uvede do klidové polohy, kdy se rozsvítí zelená a žlutá led dioda a vše je připraveno pro odpálení 1.rakety.

Aktivováním kanálu do polohy Zap. se odpálí 1.raketa a rozsvítí 1.červená led. Přepnutím kanálu do polohy Vyp. se rozsvítí žlutá led a zařízení je připraveno pro odpálení 2.rakety. To se stane při přepnutí kanálu opět do polohy Zap., kdy se rozsvítí 2.červená led. Vypnutím kanálu do polohy Vyp. se rozsvítí žlutá led a opětovným zapnutím zelená led. Pak už při přepnutí do polohy Vyp. je znovu vše připraveno pro odpálení 1. rakety.

Jednoduše se stále jen přepíná z jedné polohy do druhé a automaticky se chronologicky po sobě opakuje odpalování raket a klid.poloha. Pro přípravu a otestování je možno vše nejprve odzkoušet při vypnutém vypínači (součást zařízení), který odpojuje napájení zápalníků, přičemž zařízení je mimo odpalování raket, zcela funkční.

Malé instruktážní video. Namísto 1.rakety (zápalníku) je zapojena žárovka.

 

V případě zájmu, po domluvě možno zhotovit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

schéma

(Jirka, 11. 10. 2013 13:02)

Dobrý den, byl byste tak hodný a poslal mi schéma?
mail: ccdefgahcc@seznam.cz
předem děkuji

rakety

(Pavel Kroutil, 13. 11. 2011 19:23)

Dobry den. CHtel bych se zeptat co stoji tento RC spinac na odpalovani
malych raket.A nebo jestli je mozne zaslat schema.

Predem moc dekuji zabivam se lodnim modelarstvim.
Dekuji: Pavel Kroutil